Na liečbu artrózy sa používa niekoľko liečebných metód, avšak väčšina z nich je zameraná iba na príznaky ochorenia (bolesť) a nie na príčinu ochorenia (degenerácia chrupavky). Metód liečby samotnej kĺbovej chrupavky je však veľmi málo. Jednou z najnovších a najmodernejších metód liečby je magneticko – rezonančná metóda rastu bunkových jadier (MBST terapia), ktorá využíva fyzikálne aspekty magnetickej rezonancie. Cieľom MBST terapie je podporiť prirodzenú regeneráciu kĺbovej chrupavky a následné zväčšenie objemu a hrúbky chrupavkovej vrstvy v kĺboch. Na porovnanie s inými liečebnými metódami, MBST terapia rieši základné príčiny ochorenia, nielen jej symptómy. Liečba je založená na rovnakom princípe, ako je snímkovanie pomocou magnetickej rezonancie (MRI) - metódy umožňujúcej lekárovi generovanie obrazov mäkkých tkanív. MRI je v súčasnej dobe najpresnejšia a najmodernejšia diagnostická metóda. Jej terapeutický účinok sa prvýkrát dostal do povedomia lekárskej verejnosti, keď pacienti trpiaci artrózou zaznamenali, že ich bolesť ustúpila po tom, čo absolvovali vyšetrenie MRI. Tieto správy inšpirovali výskumný tím spoločnosti MedTec v Nemecku k ďalšiemu skúmaniu tohto javu a k vývoju MBST prístroja a metódy magneticko - rezonančnej terapie rastu bunkových jadier. Prístroje MBST terapie využívajú rovnaké fyzikálne zákonitosti ako snímkovanie pomocou magnetickej rezonancie. Jediným rozdielom je, že používané elektromagnetické polia sú oveľa slabšie ( približne 10 000 krát ). MBST magneticko - rezonančná terapia rastu bunkových jadier nemá žiadne vedľajšie účinky, je úplne bezpečná a bezbolestná.
Podávanie ozónu v bolestivých bodoch
/okrem podávania pri poškodení platničky /
Ozónová terapia je vo svete plne využívaná a ako širokospektrálna liečebná metóda je uznávaná od 19. storočia. S masívnym úspechom sa aplikuje pri posilňovaní imunitného systému, má silné antibakteriálne, antivírusové a antimykotické účinky. Pôsobí protizápalovo lokálne i systémovo. Má pozitívny vplyv na poruchy periférneho prekrvenia a hojenie rán. Zvyšuje antioxidačnú obranu organizmu. Lieči únavové syndrómy, potláča prejavi bolesti. Regeneruje celý organizmus. Prispieva k liečbe nádorových ochorení, chronických degeneratívnych chorôb, zlepšuje stavy psychického a fyzického vyčerpania, má regeneračný a energetický efekt po rádioterapii a chemoterapii.
Ozón je plyn, ktorého molekula sa skladá z troch atómov kyslíka. Využitie ozónu v medicíne je veľmi účinné. S úspechom sa ozón využíva v stomatológii, onkológii, očnom lekárstve, gynekológii, chirurgii, psychiatrii a podobne.
Medicinálny ozón je zmes kyslíka s ozónom, kde podstatnú časť tvorí kyslík. Táto zmes sa používa rôzne, buď ako plyn, ozonizovaná voda, krém alebo olej. Z väčšiny výskumov v Európe a USA na začiatku 20.storočia vyplynulo, že ozónová liečba je veľmi bezpečná a bez vedľajších účinkov.
Ozonoterapia je považovaná za efektívnu a bezpečnú terapiu. Vedie k odbúraniu bolesti a je pre ľudí výhodnejšia po finančnej stránke aj po zdravotnej stránke, ako klasická chirurgický operácia, vykonaná na operačnej sále. Prostredníctvom nej sa liečia bolestivé stavy chrbtice, chrbtové platničky alebo bolesti nervov. Ľudia, ktorí sa oboznámia s touto formou liečby bližšie v teoretickej rovine, pristujú k praktickej liečbe, preto Vám ponúkame možnosť oboznámiť sa s ňou. Na Slovensku nie je veľmi rozšírená, keďže proti používaniu ozónu je veľká svetová loby farmaceutických firiem. Ozonoterapia je oproti liekom lacnejšia, liečenie ozonoterapiou je kratšie a lieky majú veľa nežiadúcich účinkov na pacienta.
viac
pásový opar
Chrbtica
Rameno
Koleno
Artritída
Zlomeniny
viac
nedokrvenia
stavy po cievných príhodách
demencie
Parkinsonová choroba
Polyneuropathie
Moderný medicínsky výskum preukázal, že na vzniku značného množstva závažných chronických chorôb sa podieľa zásadným spôsobom chronický zápal. Zároveň pribúdajú poznatky, že k vzniku chronického zápalu významne prispieva oxidatívny stres, ktorý je charakteristický pre opakujúce sa alebo chronické infekcie. Každá infekcia spotrebováva vitamín C, čo ma za následok kontinuálne znižovanie rezerv vitamínu C a oxidatívny stres vedie k oslabeniu funkcie imunitného systému. Tým pádom sa zvyšuje náchylnosť pre infekcie a vytvárajú sa priaznivé podmienky pre vznik nádorového bujnenia. Nové poznatky ukazujú, že vitamín C má úlohu nielen v prevencii mnohých ochorení, ale má aj významný terapeutický potenciál, a to hlavne vďaka svojej schopnosti pôsobiť proti oxidačnému stresu, ktorý sa podieľa na vzniku mnohých ochorení charakterizovaných chronickým zápalom. Liečebné pôsobenie vyžaduje často vysokú plazmatickú hladinu askorbátu, ktorá je dosiahnuteľná len parenterálnym podaním. Preventívne podávanie vysokých dávok vitamínu C, taktiež označované ako infúzna liečba vitamínom C, do žily sa odporúča ľuďom v stave oxidačného stresu, čiže u pacientov s chronickými infekciami ako sú borelióza, herpes zoster, reumatické a degeneratívne ochorenia kĺbov, chrbtice, alergické, autoimunitné ochorenia, syndróm chronickej únavy či psychická nevýkonnosť. Klinické štúdie a prax potvrdzujú povzbudivé výsledky pri použití infúznej liečby vitamínom C pri onkologických ochoreniach. Infúzna liečba vitamínom C sa môže odporučiť v období rekonvalescencie po dlhotrvajúcich ochoreniach rôzneho pôvodu a po operáciách na podporu hojenia rán